Forum o przedsiębiorstwach

Rozwój firmy => Reklama => Wątek zaczęty przez: Ala91 w Styczeń 23, 2017, 01:30:31 pm

Tytuł: AdWords?
Wiadomość wysłana przez: Ala91 w Styczeń 23, 2017, 01:30:31 pm
Czy korzystacie z tego rodzaju promocji? Moją kampanię w budżecie około 600 zlotych miesiecznie prowadzi firma i mam z tego konwersję (na kontakt mailowy) blisko 9%. Dużo to czy mało?
Tytuł: Odp: AdWords?
Wiadomość wysłana przez: Alojzy K. w Styczeń 23, 2017, 01:34:03 pm
Zależy jak ta konwersja przekłada się na zysk. Trzeba pamiętać że najważniejsze jest to co w kieszenie a nie konwersja - chociaż sama w sobie na tym poziomie jest wynikiem bardzo dobrym.
Tytuł: Odp: AdWords?
Wiadomość wysłana przez: Patyczak w Luty 15, 2017, 01:59:12 pm
AdWords to dobry sposób na reklamę, ludzie nie odróżniają linków od normalnych wyników, więc chętnie klikają w reklamy.
Tytuł: Odp: AdWords?
Wiadomość wysłana przez: ania.tomaszczyk w Grudzień 04, 2017, 01:52:46 pm
nie mogę zgodzić się z tą opinią, że ludzie nie rozróżniają linka reklamowanego od naturalnego. To jest wyraźne.
Adwords jest ciekawą formą reklamy jednak strasznie uzależniającą - jeśli w swoim e-marketingu postawisz tylko na adwordsy wtedy w pełni się od nich uzależnisz.
Co więcej, jeśli masz słabą stronę internetową niedostosowaną do wymogów google to klienci będą opuszczać zaraz po wyjściu, zwiększy to Twój czynnik odrzuceń i google uzna, że Twoja strona nie jest interesująca dla klientów. W takiej sytuacji już nawet adwordsy nie pomogą.
Alternatywnym i bardziej przyszłościowym rozwiązaniem jest SEO, czyli pozycjonowanie. Jednak nie mówię tutaj tylko o linkach na forach ale pełnym procesie uzupełnionym o content marketing (tutaj można o tym poczytać http://inwestowaniepogodzinach.pl/uncategorized/czym-jest-content-marketing-gdzie-inwestowac-pieniadze/). W takim sposób można osiągnąć wysoki poziom w naturalnym pozycjonowaniu, dzięki któremu google uzna że Twoja strona jest wartościowa i będzie ją długo trzymał w przeglądarce.